Πανηγυρικά θα εορταστεί η Κυριακή της Σταυροπροσκυνήσεως στην πόλη της Αμφιλοχίας και στον Ιερό Ναό Αγίου Αθανασίου. Το απόγευμα του Σαββάτου 6 Απριλίου 2024 και ώρα 18:00’ θα πραγματοποιηθεί η υποδοχή αποτμήματος του Τιμίου Ξύλου από τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Αιτωλίας και Ακαρνανίας κ. Δαμασκηνό, στα προπύλαια του Ιερού Ναού και στη συνέχεια θα τελεσθεί η ακολουθία του Αναστασίμου Εσπερινού……
Υποδοχή Τιμίου Ξύλου στον Ιερό Ναό Αγίου Αθανασίου Αμφιλοχίας
![](https://xiromeronews.com/wp-content/uploads/2024/04/timio-xilo-amfiloxia25201-446x437.jpeg.pagespeed.ce.qzGjCFAUgo.jpg)