Κάθε ενορία επέλεξε να στολίσει με τον δικό της τρόπο τον Επιτάφιο, με χρωματιστα λουλουδια που έχουν το δικό τους συμβολισμό, όπως γίνεται καθε χρονο στο Ξηρομερο …..
Ο στολισμός των Επιταφίων σε ενορίες του Δήμου Ξηρομερου ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
![](https://xiromeronews.com/wp-content/uploads/2024/05/Messenger_creation_b89df301-8a62-4298-8513-0747976051e2-480x437.jpeg)
Κάθε ενορία επέλεξε να στολίσει με τον δικό της τρόπο τον Επιτάφιο, με χρωματιστα λουλουδια που έχουν το δικό τους συμβολισμό, όπως γίνεται καθε χρονο στο Ξηρομερο …..