Ενημερωτική δράση για την ευαισθητοποίηση σχετικά με τα μέτρα προστασίας από την εποχική γρίπη πραγματοποίησαν τα στελέχη του Κέντρου Κοινότητας – Παράρτημα Ρομά στον πεζόδρομο της Χαριλάου Τρικούπη.
Εργαζόμενοι μοίρασαν φυλλάδια του ΕΟΔΥ στους πολίτες εξηγώντας τις οδηγίες για την αντιμετώπιση της γρίπης. Όπως εξήγησε η Αντιδήμαρχος Γεωργία Μπόκα, στόχος της δράσης, εν μέσω της έξαρσης της γρίπης, είναι η διάδοση του μηνύματος: «Προστατεύσου και προστάτευσε τους γύρω σου».
Εργαζόμενοι μοίρασαν φυλλάδια του ΕΟΔΥ στους πολίτες εξηγώντας τις οδηγίες για την αντιμετώπιση της γρίπης. Όπως εξήγησε η Αντιδήμαρχος Γεωργία Μπόκα, στόχος της δράσης, εν μέσω της έξαρσης της γρίπης, είναι η διάδοση του μηνύματος: «Προστατεύσου και προστάτευσε τους γύρω σου».